Strona główna / Lista aktualności

Prace na A4 Katowice-Kraków

2019.06.14 / 10:31 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

W dniu 14 czerwca (piątek), w godzinach południowych na czas około 1,5 godz. zamknięty zostanie jeden z dwóch pasów ruchu na odcinku 4 km między węzłem Chrzanów a węzłem Rudno, tj. od km 376 do km 380 w kierunku do Krakowa. Cały ruch zostanie przekierowany na drugi pas. Zmiana w organizacji ruchu podyktowana jest względami technologicznymi przy układaniu nawierzchni. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Informujemy uprzejmie, że trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona jest w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

Obecnie prace prowadzone są:

  • na jezdni w kierunku Katowic, na odcinku o długości 4,10 km między węzłami Chrzanów i Rudno (od km 376 do km 380) - dwa zwężone pasy ruchu w każdym kierunku jazdy z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Następnie wykonawca robót przeniesie się na odcinek o długości 3,5 km między węzłami Jeleń i Chrzanów (od km  368 do km 372).

PRACE REMONTOWE NA OBIEKCIE MOSTOWYM między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (km 397)

  • do końca lipca 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

BIEŻĄCE NAPRAWY NAWIERZCHNI

  • 7 czerwca od godz. 19 do 2 na węźle Brzęczkowice (km 346), łącznice Warszawa - Kraków i Warszawa - Katowice.

 Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.