Strona główna / Opłaty / A4Go – elektroniczny pobór opłat

A4Go – elektroniczny pobór opłat

 

Elektroniczny pobór opłat A4Go to najnowocześniejszy i najprostszy sposób płatności za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków. To znaczna oszczędność czasu i nieporównywalna z żadnym innym rozwiązaniem wygoda. Elektroniczny pobór opłat A4Go pozwala również na przejazd z urządzeniami pokładowymi Telepass*.

 Tylko 50 zł kaucji za urządzenie A4Go i preferencyjne stawki opłat 

 

Z urządzenia pokładowego A4Go można skorzystać na wszystkich bramkach placów poboru opłat w Mysłowicach i Balicach. Do każdego urządzenia A4Go przypisana jest wybrana przez Klienta kategoria pojazdu oraz numer rejestracyjny pojazdu, ale możliwe jest także przypisanie do jednego urządzenia dwóch kategorii pojazdów i trzech numerów rejestracyjnych. Jedno urządzenie pozwala zatem na przejazd przez place poboru opłat różnymi pojazdami. Urządzenie A4Go wystarczy przykleić do szyby zgodnie z dołączoną instrukcją. Przy podjeździe do bramki autostradowej skomunikuje się ono z anteną zainstalowaną na bramce i po weryfikacji kategorii pojazdu szlaban zostanie otwarty.

Podobnie jak dla kart zbliżeniowych kartA4 do każdego urządzenia przypisane są także impulsy. Jeden impuls uprawnia do przejazdu przez jeden plac poboru opłat. Wszystkie transakcje i przejazdy  zapisywane są na koncie Klienta, który może je sprawdzić po zalogowaniu się w serwisie www.karta4go.pl

Urządzenie pokładowe A4Go wraz z pakietem impulsów oraz kolejne doładowania można nabyć na stronie www.karta4go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta (POK) czynnych w dni robocze od godz. 7.00 do 21.00. Punkty te zlokalizowane są w Mysłowicach tuż za bramkami w kierunku Krakowa (ul. Piaskowa 20) oraz Balicach tuż za bramkami w kierunku Katowic (ul. Krakowska 104).

KORZYŚCI:

  • tańsze przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków dla wszystkich posiadaczy urządzeń pokładowych A4Go i Telepass
  • specjalne, skrajne, lewe bramki A4Go oznakowane na pomarańczowo, przeznaczone TYLKO dla posiadaczy urządzeń pokładowych
  • brak dodatkowych czynności np. otwierania okna i wręczania inkasentowi karty lub gotówki
  • brak długich kolejek do bramek A4Go
  • czas transakcji ok. 4 sekundy
  • możliwość nabywania kolejnych pakietów 20 impulsów na stronie www.karta4go.pl
  • możliwość podglądu stanu konta i wszystkich przejazdów przez place poboru opłat także na stronie www.karta4go.pl
  • możliwość korzystania z urządzenia pokładowego A4Go w różnych pojazdach (wymagane jest podanie co najmniej jednego numeru rejestracyjnego pojazdu, ale max. dla trzech pojazdów)
  • urządzenie pokładowe można zwrócić w dowolnym momencie - zwrócona zostanie kaucja w wysokości 50 zł oraz wartość niewykorzystanych, całych pakietów impulsów (wartość niewykorzystanych impulsów, które nie stanowią pakietu nie jest zwracana)
  • pakiet 20 impulsów ważny jest 2 lata (730 dni) od momentu jego zakupu.

UWAGA!  W przypadku wadliwego funcjonowania urządzenia pokładowego A4Go jest ono BEZPŁATNIE wymieniane na nowe urządzenie. Prosimy o kontakt z Punktem Obsługi Klienta:

https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/kanaly_sprzedazy

Uwaga! Płatności z wykorzystaniem urządzeń pokładowych systemu viaToll nie są akceptowane na A4 Katowice -Kraków.

 

*prosimy o sprawdzenie w firmie Telepass, czy urządzenie będące w Państwa posiadaniu jest akceptowane na A4 Katowice-Kraków.

Organizacja ruchu na Placach Poboru Opłat

 

 Kierowców bez urządzeń pokładowych A4Go prosimy o kierowanie się do trzech środkowych bramek.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
  Nazwa Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Elektroniczny pobór opłat A4Go - co warto wiedzieć 17-08-09 09:14 0,95MB pobierz plik: Elektroniczny pobór opłat A4Go - co warto wiedzieć