Strona główna / Lista aktualności

Wyłącznie internetowa sprzedaż A4Go/ Bezpieczne i tańsze przejazdy z automatycznymi płatnościami

2020.03.13 / 14:20 | Nowości

Szanowni Klienci,

Informujemy uprzejmie, że spółka Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - koncesjonariusz autostrady A4 Katowice- Kraków - w ramach działań prewencyjnych związanych z zagrożeniem epidemiologicznym postanowiła o ograniczeniu działalności Punktów Obsługi Klienta zlokalizowanych przy Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach.

Od 13 marca 2020 r. do odwołania punkty te realizować będą wyłącznie zamówienia internetowe na urządzenia A4Go i doładowania impulsami składane w sklepie internetowym karta4go.pl, co oznacza, że zakup  stacjonarny w ww. punktach nie będzie możliwy.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Zachęcamy do korzystania z bezpiecznych, bezkontaktowych form wnoszenia opłat za przejazd z wykorzystaniem urządzenia pokładowego A4Go lub aplikacji Autopay, tym bardziej, że co najmniej do 30 czerwca 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice – Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass. Kierowcy zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla samochodów osobowych oznacza to aż 30 proc. obniżkę.

Stawki opłat obowiązujące co najmniej do 30 czerwca 2020 r.

Videotolling – łatwiej się nie da

Kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice-Kraków okazjonalnie: w weekendy, czy na urlopy, ale także podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy, mogą korzystać z videotollingu – poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Przejazdy są opłacane poprzez aplikację Autopay, która pozwala zarejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach kamery odczytują tablicę rejestracyjną, a system natychmiast podnosi szlaban. Szybkie przejazdy, nawet w okresach wzmożonego ruchu, są możliwe m.in. dzięki wyznaczeniu dla tej metody płatności trzech bramek na każdym placu poboru opłat, oznaczonych symbolem czarnej kamery na żółtym tle. Z tą samą aplikacją można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/videotolling

A4Go – pełna kontrola przejazdów służbowych

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go, działający w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie pokładowe. Komunikuje się ono z anteną na bramce autostradowej – szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika. A4Go funkcjonuje na razie jako przedpłata, czyli tzw. prepaid. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/a4go_elektroniczny_pobor_oplat

https://automatycznaa4.pl/

 PRACE NA A4 KATOWICE-KRAKÓW

  • Wymiana nawierzchni jezdni. Od 5 marca planowane jest wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na odcinku 4 km pomiędzy węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach, tj. od km 396 do km 400.  Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian (w porze nocnej w dniach od 3 do 5 marca tj. wtorek - czwartek ) czynny będzie tylko jeden pas ruchu na jezdni do Katowic oraz okresowo na jezdni do Krakowa. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości.

Uwaga!

Zmiany w organizacji ruchu na czas robót będą obejmowały również zjazd z autostrady A4 na MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych ) Morawica, znajdujący się przy jezdni w kierunku Krakowa. Będzie on możliwy tylko z prawego pasa ruchu, który zostanie poprowadzony na jezdni w kierunku Krakowa. Użytkownicy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku Katowic) nie będą mieli możliwości zjazdu na MOP Morawica. Zjazd na MOP Aleksandrowice znajdujący się przy jezdni w kierunku Katowic będzie możliwy jak do tej pory z obydwu pasów ruchu.

Informacja o takiej zmianie organizacji ruchu będzie umieszczona na oznakowaniu pionowym (tablice informacyjne) umieszczonym przed rozdzieleniem pasów ruchu.  

  • Poszerzanie Placu Poboru Opłat w Mysłowicach. Ruch w kierunku Katowic odbywa się dwoma zawężonymi pasami ruchu.
  • Wymiana nawierzchni jezdni na PPO Mysłowice. Od 10 marca do października 2020 r.  okresowo zamykane będą pasy poboru opłat - po jednym w każdym kierunku.
  • Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Mysłowice (km 347). Do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki dro